Skip Navigation LinksMail-Services

Evrak Birimi Posta Hizmetleri

Kullanılan Posta Türleri

  • Kayıtsız (Normal) posta: En ucuz ve en kolay gönderi çeşididir. Bildiğiniz normal mektup göndermedir. Herhangi bir form doldurmadan zarfın üzerine gönderici ve alıcı adresini yazarak gönderebilirsiniz. Ancak bu gönderi çeşidinde gönderi posta sistemine kayıt edilmediği için takip edilmesi mümkün değildir. 5 (Beş) ve üzeri postalama talebi için Postalama talep eden bölümden liste ile birlikte Evrak Birimine gönderilmesi gerekmektedir.
  •  İadeli Taahhütlü Posta: Taahhütlü posta ile iadeli taahhütlü posta arasındaki fark gönderi sırasında form doldurulur. Bu form gönderinizin üzerine zımbalanır ve gönderiniz yerine ulaştığı zaman zarfın üzerindeki formun gerekli yerler doldurulduktan sonra size bilgi verilmek amaçlı size ulaştırılır. Gönderiniz posta sistemine kayıt edilerek işlem yapılır. Postalama Talep Formunun üzerine bir barkod yapıştırılarak size iade edilir. Bu barkod numaraları ile http://posta.gov.ct.tr/ , http://ptt.gov.tr/ptt/ ve http://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/ adresinden gönderinizin durumunu takip edebilirsiniz. Her iadeli taahhütlü posta için Postalama Talep Formu doldurulması gerekmektedir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Personel İşleri Müdürlüğü Evrak Birimi Postalama Talep Formu Kullanım Kuralları

Toplam Kalite Yönetim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde Personel İşleri Müdürlüğü Evrak Birimi olarak Postalama Talep Formu üzerinde değişiklikler yapılarak tüm Akademik ve Yönetsel Birimler tarafından yapılacak postalama işlerinin daha düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesi, Evrak Birimi olarak hizmet kalitesinin artırılması ve Postalama Talep Formu ile gönderi takibinin sağlanması hedeflenmektedir.

  • Postalama Talep Formu http://hr.emu.edu.tr/tr/hizmetler/posta-hizmetleri safyasından çıktısı alınıp doldurulduktan sonra ıslak imza ile tarama (scan) işlemi yapıldıktan sonra elektronik ortamdan Evrak Birimi'ne gönderilecektir. Orjinal evrak ise postalayacağı zarf ile birlikte Evrak Birimi'ne gönderilir.
     Postalama Talep Formu
  • Evrak Birimi tarafından Postalama işlemi yapılan posta evrağına, normal postalar hariç Postalama Talep Formu'na Gönderi Takip numarası verildikten sonra postalama işlemi yapılan birime gönderi takip numarası hakkında bilgi verilir.
  • Yönetsel Birimlerde Müdür-Şube Amiri ve Birim Sorumlusu, Akademik Birimlerde ise Bölüm Başkanı, Dekan Yardımcısı veya Dekan tarafından imzalanması gerekmektedir.
  • Postalama Talep Formu şahsi iletişim amaçları için kullanılmaz.
  • Postalama Talep Formu talep eden personel tarafından doldurulur ve Birim Başkanı tarafından onaylanır. Birim Başkan imza alanı boş olan formlar işleme alınmaz.
  • * Soru ve görüşleriniz için 630 1590 / 630 1605 ve/veya mete.unlucan@emu.edu.tr / zekeriya.dogan@emu.edu.tr

Önemli Not: Postalama talep eden birim hem gönderilecek zarfa hem de Postalama Talep Formu'na tam adresi yazmak zorundadır.

Evrak Birimi
Personel İşleri Müdürlüğü

DAÜ Web Siteleri